logotyp

Soutěže ve školním roce 2013/2014

Účast žáků naší školy na soutěžích v roce 2013/2014

Hrdějovický Vavřínek

Na již tradiční soutěž v recitaci, která proběhla 25. února v Základní škole v Hrdějovicích, byli vysláni nejlepší recitátoři ze školního kola: Natálie Pechočová, Martin Duchoň, Oliver Schuster, Ondřej Šnedorfer a Barbora Kroufková.

Natálka Pechočová (1. třída) si ze soutěže odvezla diplom za 3. místo ve své kategorii a Oliver Schuster (2. třída) zvláštní ocenění poroty za „jiskru v oku“.

Borecký hlásek

12. března se konala v ZŠ a MŠ Borek soutěž ve zpěvu, na kterou byly za naši školu vyslány žákyně Julie Hájková (4. třída) a Kateřina Pekárková (2. třída). Konkurence byla opravdu velká, takže tentokrát se děvčata vrátila bez diplomu.

Mlýnek v Mladém

Do ZŠ a MŠ Vl. Rady se 1. dubna rozjeli vybraní žáci z naší školy porovnat svůj ostrovtip a znalosti z českého jazyka na soutěž Mlýnek v Mladém.

Titul úspěšný řešitel získala Jana Kovářová (4. třída).

Vrátecký Picasso

V polovině dubna (15.4.) se na půdě naší školy konal již čtvrtý ročník výtvarné soutěže Vrátecký Picasso. Soutěžilo se opět ve třech kategoriích. Děti malovaly obrázek na téma „Můj vysněný den“ a porota měla tentokrát opravdu hodně těžké rozhodování.

Z naší školy obsadily ve svých kategoriích 1. místo Vanesa Pohlodková             a 3. místo Edita Pohlodková.

Olešnický lístek

19. května vyrazili naši žáci Jana Kovářová a Jenda Pekárek spolu s panem ředitelem na přírodovědnou soutěž Olešnický lístek.

Janička Kovářová (4. třída) se svými neuvěřitelnými znalostmi z oblasti botaniky i zoologie obsadila nejvyšší příčku a dovezla si tak diplom za 1. místo a krásnou knihu.

O pohár starosty obce Borek

Turnaj ve fotbale O pohár starosty obce Borek tentokrát proběhl 11. června za opravdu letního počasí (35°C). Utkalo se zde v systému „každý s každým“ 5 družstev; na základě získaných bodů pak ještě proběhla utkání o 3. a 1. místo.

I když se naši fotbalisté snažili, seč mohli, jeden vyhraný zápas ze čtyř jim stačil jen na páté místo.

Výtvarné soutěže

Vybrané výtvarné práce našich žáků jsme v průběhu roku zaslali do několika výtvarných soutěží, kde jsme získali tato ocenění:

• Auto snů – Michal Šimera (4. třída) – 2. místo v národním kole soutěže a postup do celosvětového kola soutěže.
  • Stravování očima dětí – Michal Šimera – 3. místo.
  • Namaluj teplo – Karolína Petrová (2. třída) – 10. místo.