2 - (2)

Ekoškola T. G. Masaryka v Českých Budějovicích

Ekoškola T. G. Masaryka v Českých BudějovicíchEkoškola je mezinárodní dlouhodobý program, v rámci kterého se žáci učí o environmentálních tématech a zároveň sami usilují o minimalizaci a třídění odpadů, úspory energie či vody a zlepšení životního prostředí školy a jejího okolí.
Naše škola se k projektu Ekoškola přihlásila ve školním roce 2009/2010 a ve školním roce 2016/2017 obhájila již druhý titul. Ten je platný dva roky, tedy do listopadu 2018. Do té doby budeme dále usilovně pracovat, abychom po dvou letech obhájili titul třetí.

Sdružení Tereza je zastřešující organizací pro program Ekoškola v ČR

Sedm kroků k dosažení mezinárodního titulu EKOŠKOLA

Program Ekoškola probíhá pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Ministerstva životního prostředí ČR.

Partnerem programu je Provident Financial, s. r. o.

Program Ekoškola je spolufinancován Evropským sociálním fondem, státním rozpočtem České republiky a rozpočtem hlavního města Prahy.